Norite turėti ekologiškų daržovių? Prie jūsų namų stovintys šiltnamiai galėtų pasiūlyti geriausią derlių, kuris visada bus šviežias, nes ką tik nuskintas, kurio niekada nereikės bėgti ieškoti į parduotuvę ir rinktis tik tai „kas liko“. Pomidoras – labai skanus dalykas, o taip pat ir maistingas. Jeigu mėgstate sodininkystę – mielai užsiauginsite ir nuosavą pomidorų derlių. O jeigu jums tai dar nepažinta sritis – pradėti galite nuo pomidoro, nes visada smagu auginti tai, ne tik kuo galiausiai pasigrožėsi, bet ir kas bus skanu.
Paruošti vietą šiltnamyje
Taigi, šiltnamiai turi stovėti ten, kur bus sodinami tie pomidorai. Verta pradėti dar ankstyvą pavasarį ruošti jiems naujus namus – vietą. Galima tą pradėti daryti net ir dar anksčiau, iš rudens. Tokiu atveju, jau rudenį galėsite pasigaminti komposto – puikių natūralių trąšų, kurios suteiks jūsų dirvai puikų pasirengimą. Pasiruošti vietą šiltnamyje nebus taip sunku, jeigu tą padarysite pagal rekomendacijas. Rinkitės tokią vietą, kuri būtų drėgnesnė jūsų sode, kur neaugtų daug piktžolių, bet ir žemė nebūtų labai nualinta. Žemę verta sukasti ar suarti, taip pat apversti velėną žemyn – tuomet tikrai turėsite kažkiek kokybiškesnę, derlingesnę žemę. Galima naudoti mėšlą, durpių substratus, kompostą ir mineralines trąšas šiltnamio žemei patręšti. Gerai susmulkinus ir suarus žemę, ten reikia statyti patį šiltnamį. Dabar dažnai statomi polikarbonatiniai šiltnamiai, kurie labai ilgą laiką išlieka puikios išvaizdos ir tiesiog yra gana patvarus sprendimas. Tad paruošti šią vietą šiltnamiui bus visada prasminga. Kai ji jau bus paruošta, ruoškite sodinukus,
Auginti sodinukus
Tie, kas per daug neskuba ir nenori pomidorų turėti anksti, augina sodinukus pačiame šiltnamyje. Ten pačiame derlingiausiame, patręštame kampelyje pasėja pomidorų sėklas ir taip išgauna jų daigus. Tačiau patyrę sodininkai mėgsta susidaiginti sėklas anksčiau ir pasisėti viską į specialius vazonėlius dar prieš 2 – 3 savaites iki atšylant. Tuomet, kai tik pašyla, tai gali nešti į šiltnamį.
Persodinti
Daigus dar prieš pasodinant į nuolatines vietas jau gali reikėti keletą kartų persodinti. Tam, kad viskas augtų tikrai gerai, reikia palikti pakankamai vietos, kad kiekvienas pomidoras galėtų augti sau.
Genėti ir prižiūrėti
Kai jau pasodinsite kiekvieną daigą į ten, kur jis ir augs, reikės prižiūrėti. Laistyti pagal poreikius, genėti šakeles, kurių bus per daug. Mat kuo mažiau šakelių, tuo daugiau užaugs vaisių ir didesnių.