Nors važiuojant per regionus, tikrai girdisi, kaip uoliai darbuojasi žemės ūkio technika, purškia purkštuvai, šieną suka ruloniniai presai, dirba kombainai, pūškuoja traktoriai, visgi reikia pasakyti, kad kaimo ateitis daug kam kelia nerimą: neaišku, kokia ji laukia, neaišku, ko reikėtų tikėtis.
Gyventojų regionuose mažėja
Pagrindinės prognozės dabar nėra labai geros, nes gyventojų regionuose iš tiesų drastiškai mažėja. Jų yra vis mažiau ir mažiau. Taigi, viena iš prognozių regionams, kuri dažnai jau skamba nebe kaip prognozė, o kaip nuosprendis – gyventojų skaičiaus mažėjimas. Visi lyg susitarę traukia gyventi į Vilnių ir ten pasilieka, o regionai tuštėja. Taigi, kas dirbs mūsų žemelę, jeigu niekas ten negyvens? Tai yra vienas iš klausimų, tačiau sunku pasakyti, kaip viskas susiklosto iš tikrųjų. Galbūt tik dabar yra toks periodas, kai ateitis šiek tiek miglota, o paskui viskas pasikeis visai nauja vaga.
Ūkis vis labiau modernus
Kita tendencija yra teigiama – tai vis labiau modernėjantis ūkis. Kiek daug žmonių padėjo savo galvas ir sveikatą vien tam, kad dirbtų ūkyje. Atrodo, tai tampa nebe ateitimi, o tik praeitimi. Mat labai pažangios šiuolaikinės technologijos verčia mus džiaugtis tuo, kad ūkiai yra vis labiau ir labiau modernūs. Visur dirba pažangiausios technologijos: purkštuvai, kombainai, traktoriai, sėjamosios ir kitos mašinos iš žmogaus perėmė labai sunkius darbus. Todėl atsinaujinantis kainas vis sparčiau ir efektyviau gamina maistą iš augalinių kultūrų.
Mažės gyvulininkystė, plėsis augalininkystė?
Nors tikinčiųjų yra vis mažiau ir mūsų moralė tarsi turėtų būti vis blogesnė, tačiau iš tiesų sparčiai daugėja žmonių, kurie patys dėl savo moralinių įsitikinimų atsisako gyvulinės kilmės maisto ir nebežudo gyvūnų dėl maisto, nevalgo jo tokio, taip mažina suvartojimą. Galbūt tai viena iš krypčių verslui? Nustoti gaminti mėsos, pieno ir kitus produktus, atsisukti į žmogiškumą, į gamtą, nebežudyti gyvūnų. Automatiškai tuomet plėsis augalininkystės sektorius ir taps tai pagrindiniu mitybos šaltiniu. Galima tada gerą ateitį prognozuoti ankštiniams ir kitiems augalams, kurie yra turtingi baltymų. Mat jie turės pakeisti ankstesnį baltymų šaltinį: mėsą, kiaušinius, pieną.
Gal ir ūkininkai įsikraustys gyventi į miestus? O gal daugiau žmonių pasuks atgal į gamtą? Kaip judės žmonės, yra sunku pasakyti, tačiau pastaruoju metu vis daugiau žmonių važiuoja į miestus ir palieka miesteslius bei kaimus. Tačiau kažkas vis tiek visus mus aptarnauja ir dirba žemės ūkyje.
Šiais laikais ūkis yra labai modernus, ne taip kaip anksčiau buvo. Dabar naudojamos ne tik įvairios technologijos, bet ir modernūs sprendimai, vienas iš jų yra angaras, kuris mane tikrai nustebino, koks geras pritaikytas sprendimas ūkiui!