Kaip tvarkyti kapavietę – paprastas būdas?

Jei turėjote ilgą dieną ir norite tik susigūžti su gera knyga, tikėtina, kad nenorite girdėti apie daugybę sudėtingų dalykų. Nenorite, kad jums pasakotų, jog šiandien mirė jūsų geriausias draugas arba kad rytoj mirs jūsų dukra, ar net tiesiog pačios dienos. Tai per daug nuliūdina, be to, tai tikriausiai užtrauks lietų ant jūsų laidotuvių. Galite manyti, kad jei kas nors ir žino, kaip ramiai ir laimingai užbaigti savo kasdienę egzistenciją, tai tik tas, kuris yra miręs – tačiau šiuo atveju klystate. Gali atrodyti, kad tai pakankamai paprasta sąvoka: jei mirsi, vadinasi, rytojus niekada neįvyks. Tačiau, kai kurių teigimu, vieno gyvenimo pabaiga gali sukelti grandininę sielvarto ir streso reakciją kitiems. Jei turite artimųjų, kurie neseniai mirė, perskaitykite mūsų straipsnį apie tai, kaip tvarkyti kapą, kad sužinotumėte daugiau informacijos apie tai, kaip šiuo metu tai gali paveikti kitus. Kapų tvarkymas yra viena reikalingiausių paslaugų Lietuvoje.

Kas yra kapas?

KapaiKapas, dar vadinamas paskutinio poilsio vieta, yra galutinė mirusio asmens kūno vieta. Dažnai tai pašventinta arba pašventinta žemė, kurioje mirusieji laidojami arba kremuojami. Žodis "kapas" dažnai vartojamas perkeltine prasme, tačiau kai kurias kapines tiksliau būtų apibūdinti kaip mirusiųjų katedras. Pastaraisiais dešimtmečiais išpopuliarėjo urnos kaip paskutinio poilsio vieta kremuotiems palaikams ir urnos laidojimui, todėl Jungtinėse Amerikos Valstijose padaugėjo krematoriumų.

Sielvartas ir pomirtinis gyvenimas

Mirties pasekmes kiekvienam gali būti sunku priimti ir su jomis susitaikyti. Kai kuriuos žmones sielvartas taip užvaldo, kad jie praranda ryšį su realybe ir savęs suvokimą. Šie žmonės gali pasinerti į disociacines būsenas arba neigiamą vizualizaciją. Sielvartas yra natūrali žmogaus reakcija į mylimo žmogaus netektį. Tačiau kai kuriems žmonėms sunkiau išreikšti savo jausmus, nes jie bijo būti teisiami ar blogai vertinami. Pomirtinis gyvenimas yra tema, kuri dažnai paslepiama po kilimu, kai kalbama apie mirtį. Keista, bet mirtis ir pomirtinis gyvenimas yra labai susiję, todėl gali būti naudinga galvoti apie mirusius artimuosius kalbant apie savo mirtingumą.

Kodėl daugelis žmonių neigiamai reaguoja į laidotuves?

Reakciją į laidotuves gali lemti daugybė dalykų, įskaitant: jūsų kultūrą ir religiją; apeigas vedančio asmens išsilavinimo lygį; sveikatos būklę ir finansinę būklę. Žmonės dažnai skirtingai reaguoja į įvairias gyvenimo situacijas ir įvykius, priklausomai nuo jų emocinės sveikatos būklės etapo. Susidūrus su laidotuvėmis gali būti sunku žinoti, ko tikėtis, o aplinkiniai žmonės gali priversti jus jaustis nejaukiai ir neadekvačiai. Laidotuvės gali būti neįkainojama proga pasidalyti prisiminimais ir atsisveikinti su senu draugu ar mylimu žmogumi. Tačiau kai kurie žmonės į laidotuves reaguoja neigiamai, nes jaučiasi per daug prislėgti arba bijo į jas žvelgti su teigiamomis emocijomis. Tokie žmonės gali likti kambaryje, žiūrėti pro langą arba kalbėti telefonu, todėl pamaldos gali atrodyti labiau panašios į laidotuves, o ne į atsisveikinimą.

1 mintis apie “Kaip tvarkyti kapavietę – paprastas būdas?”

  1. Manau, kad kapų uždengimas granito plokšte yra puiki alternatyva preimama kaina, jei neturite galimybės dažnai lankytis kapuose. Tai ne tik praktiška, bet ir labai gražiai atrodo! Man tai padėjo sutvarkyti kapavietę, ir dabar ji atrodo tvarkingai ir oriai, net jei negaliu dažnai ten vykti. Granito plokštė suteikia ilgaamžiškumo ir elegancijos, todėl tikrai verta apsvarstyti šią galimybę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *