Tiek Juridicon teisininkai, tiek kitos advokatų kontoros dažnai susiduria su bylomis, kai siekiama padalinti šeimos turtą. Nors teisinės paslaugos verslui paprastai operuoja didesnėmis sumomis, tačiau tik šeimose draskantis ir sprendžiant bylas, patiriama tiek skausmo.
Dažna situacija po vienu stogu: šeima, bet ne šeima
Pradėkime nuo to, kad labai dažnai išvis prieš ateinant į teismą, šeimos gyvena taip, kaip nenorėtų. Dažnai būna, kad tęsiasi situacija, kada vyras ir žmona turi gyventi po vienu stogu tarsi neturėdami kitos išeities. Jie sako, kad jau seniai nebėra vyras ir žmona, nors būna dar ir susituokę, ir po tuo pačiu stogu. Susitinka ir net nesisveikina. Galima būtų pagalvoti, kad čia slypi kilnus noras auginti vaiką dviese, nors keliai jau ir išsiskyrė, tačiau tai nebūtinai yra tikroji medalio pusė. Kadangi šeima galbūt gyvena kartu visai ne dėl tų priežasčių, o dėl to, kad tiesiog neturi kitos galimybės. Tuo metu kaip tik jie norėtų atsidalinti turtą, tačiau tą padaryti yra labai sunku.
Moterys, vaikai, vyras – kam priklauso namai?
Nesvarbu, kas pirko turtą, tačiau teisiškai, kol vaikai nepilnamečiai, sprendžiasi daug klausimų. Tas, su kuo pasiliks augti vaikai, iškart gali įgyti didesnę dalį turto vien dėl to, kad tam tikros dalys, laikoma, priklauso vaikams. O vėliau vaikai juk užaugs, o turtas pasiliks. Taip dėl tokių nesutarimų dažnai ir gyvena šeimos, ir sakoma, kad nėra namų be dūmų.
Kodėl taip sunku pasidalinti turtą?
Tarsi būtų galima galvoti, kad ramybė yra svarbesnė. Kad vaikų ramybė labai svarbi. Bet juk yra ne tik jie. Du suaugę žmonės taip pat turi savo interesus ir paprastai dėl jų tokie dalykai ir tempiasi labai ilgai. Jeigu namą statė vyras, jis visiškai nenori išeiti ir palikti namų žmonai, kuriai juk užaugus vaikams viskas galiausiai ir liks. O žmona su vaikais apskritai neturės kur eiti. Retai būna, kad skiriasi šeima, ir vaikai atitenka tėvui. O kai dar į visą veiksmą įsikiša vyresni žmonės, kurie ima aiškinti, kaip kas turėtų būti, kai dar draugės ir giminaičiai prisideda, randasi tiesiog tikra pasiutpolkė.
Ėjimas teismo keliu
Aišku, teisininkai susidūrę su tokiomis bylomis, labai laimingi nebūna. Jeigu tai paprastų žmonių, ne oligarchų, byla, tada ją spręsti būna labai skaudu, būna daug ašarų, o procesai painūs, sudėtingi ir liūdni.